Bramy garażowe segmentowe

Bramy segmentowe Hormann – wyprodukowane z niemiecką precyzją

Aby zapewnić użytkownikom odpowiednie bezpieczeństwo i komfort, bramy segmentowe Hormann zrobione są z najwyższej jakości komponentów. Bramy garażowe segmentowe otwierają się pionowo i dzięki temu oszczędzają dużo miejsca przed oraz wewnątrz garażu. Atutem bram garażowych segmentowych jest fakt, że wjeżdżającemu do garażu kierowcy do dyspozycji pozostaje całe światło przejazdu. Bramy garażowe segmentowe zastosować można w każdej sytuacji montażowej – nie gra roli kształt otworu do garażu. Nieważne, czy nadproże ma formę skośną, czy prostokątną bądź jest zakończone łukiem – brama segmentowa idealnie pasuje w każdej z wymienionych sytuacji. Dzięki pomysłowej konstrukcji służą perfekcyjnie do remontowanych garaży. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoja brama garażowa spełnia potrzebne wymogi bezpieczeństwa wypełnij listę kontrolną. A jeśli Twój test wyszedł słabo, to skontaktuj się z nami!

Poznaj powody dla których warto wybrać garażowe bramy segmentowe marki Hormann

1. Niemiecka jakość:

Wszystkie komponenty napędów oraz bram są konstruowane a także produkowane przez firmę Hörmann. Gwarantuje to ich odpowiednią jakość i kompatybilność, co przekłada się na bezpieczeństwo Klientów. Produkty Hormann są badane i certyfikowane przez niezależne instytucje z akredytacją. Produkcja jest w Niemczech, a wszystkie wyroby spełniają wymagania europejskiej normy PN-EN 13241-1.

2. Bramy garażowe od pokoleń:

Produkty Hormann poddawane są próbom wytrzymałościowym w trudnych warunkach, co umożliwia osiągnięcie najwyższej jakości. Nowatorskie techniczne rozwiązania oraz perfekcyjny system zapewnienia jakości pozwala na udzielanie 10 lat gwarancji na wszystkie bramy segmentowe i 5 lat gwarancji na napędy Hörmann* *o szczegółowe warunki gwarancji pytaj naszego handlowca.

3. Bramy segmentowe pod kątem przyszłości:

Hörmann stanowi dobry przykład dla innych, gdyż od 2013 roku firma 40 % zapotrzebowania na energię pokrywa ze źródeł odnawialnych i zamierza kontynuować ten proces. Dzięki wdrożeniu certyfikowanemu, inteligentnemu systemu zarządzania energią, ogranicza emisję wielu ton CO2 rocznie. Hörmann oferuje także wyroby dla budownictwa realizowanego zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

4. Bramy garażowe w pełnej harmonii

Hormann to zawsze równe odstępy pomiędzy przetłoczeniami oraz niewidoczne łączenia segmentów w bramach z przetłoczeniami Na życzenie Klient może dobrać praktyczne drzwi boczne z równomiernie rozłożonym wzorem, który pasuje do wzoru garażowej bramy segmentowej. Hormann to równomierne rozłożenie kasetonów Harmonijny wygląd całkowitej powierzchni bram segmentowych marki Hörmann uzyskano dzięki równym odstępom pomiędzy poszczególnymi kasetonami w pionie. Kasetony w jednym segmencie są także ułożone w poziomych równych odstępach. Efektem jest spójny wygląd całej bramy.

5. Identyczny wygląd płyty bramy oraz ościeżnicy

Na harmonijny wygląd bramy wpływa wiele różnych czynników: wykończenie wyrównującej nadproże przysłony jest zawsze optycznie dopasowane do segmentów bram – białych, jak i z każdym innym rodzajem powierzchni. Wszystko pasuje do siebie idealnie. Ościeżnice boczne standardowo są oferowane z białą powierzchnią Woodgrain. Bramy z powierzchnią Silkgrain, Sandgrain i Decograin mają w ofercie opcjonalne maskownice ościeżnic dopasowane do segmentów bramy. Maskownice do ościeżnic w bramach Micrograin posiadają gładką powierzchnię Silkgrain. Do bram segmentowych kolorowych i bram z powierzchnią o wzorze Decograin oferujemy w opcji dodatkowe maskownice ościeżnic, których rodzaj powierzchni oraz kolor jest dopasowany do segmentów. Przysłona wyrównująca nadproże w takim przypadku jest zawsze taka jak powierzchnia oraz kolor tudzież okleina segmentów bramy.

6. Zlicowana przysłona, która wyrównuje nadproże

Zlicowana przysłona zastosowana w bramach LPU to eleganckie rozwiązanie, gdyż w sposób niewidoczny zakrywa przejście między płytą bramy i nadprożem. W momencie gdy brama jest zamknięta, jej górny segment przylega do przysłony i tworzą razem jedną płaszczyznę.

7. Wierna imitacja drewna – Decograin

Foliowa okleina z tworzywa sztucznego z strony zewnętrznej bramy jest odporna na działanie promieni UV oraz wiernie odwzorowuje naturalny charakter drewna. Z kolei szlachetna okleina w antracytowym kolorze z efektem metalicznym dodaje bramie elegancji. Zabezpieczona powierzchnia pozwala utrzymać atrakcyjny wygląd 6 oklein Decograin przez dłuższy okres czasu.

8. Optymalna długotrwała ochrona bramy

Stopa ościeżnicy, wykonana z sztucznego tworzywa i wysoka na 4 cm jest bardzo odporna na uszkodzenia. Zakrywa ona ościeżnicę w najbardziej narażonym na powstawanie rdzy miejscu i trwale zabezpiecza bramę przed korozją. Długotrwała ochrona jest nawet skuteczna w przypadku długo utrzymującej się wilgoci.

9. Efektywna izolacyjność cieplna bramy

Kiedy garaż jest połączony z domem bezpośrednio, zawsze zaleca się instalację poprawnie ocieplonej bramy garażowej. Rozwiązanie ThermoFrame firmy Hörmann zwiększa właściwości termoizolacyjne bram segmentowych LPU. Profil z tworzywa sztucznego montowany razem z ościeżnicą bramy zwiększa izolacyjność nawet o 15 %*. Ościeżnica ThermoFrame oferowana jest do wszystkich bram segmentowych Hörmann. * Podana wartość dotyczy garażowej ocieplanej bramy segmentowej LPU o wymiarach: 5000 mm × 2125 mm

10. Bramy segmentowe z praktycznymi rozwiązaniami

Drzwi przejściowe wbudowane bez wystającego progu zwiększają komfort użytkowania i zmniejszają ryzyko potknięcia się. Umożliwiają wyprowadzanie rowerów czy narzędzi ogrodniczych z garażu bez potrzeby otwierania całej bramy.

11. Wysoki poziom bezpieczeństwa bram

Nieproszeni goście nie mają żadnych szans z automatyczną bramą segmentową Hörmann. Ta brama garażowa automatycznie rygluje się w prowadnicy, co skutecznie zabezpiecza przed podważeniem. Opatentowane ryglowanie działa mechanicznie.

12. Brama otwierana na pilota z certyfikatem

System radiowego sterowania BiSecur do garażowych i wjazdowych napędów do bram wykorzystuje technologię do bezpiecznej i przede wszystkim komfortowej obsługi bram garażowych, wjazdowych i wielu innych produktów. System BiSecur, charakteryzuje się stabilnym i odpornym na zakłócenia zasięgiem, zabezpiecza wysyłany sygnał sterowania radiowego przed skopiowaniem. System jest przetestowany, certyfikowany i tak samo bezpieczny, jak bankowość elektroniczna.

13. Wygodny odczyt położenia bramy

Już nie trzeba sprawdzać, czy brama jest na pewno zamknięta. Wystarczy nacisnąć przycisk i rozpoznać po kolorze diody LED na nadajniku HS 5 BS, czy brama do garażu jest otwarta lub zamknięta. Kolejne naciśnięcie pozwala na zamknięcie bramy*. Nie można wygodniej i bezpieczniej sterować bramą. Nasza nowa aplikacja dla systemów iOS i Android w połączeniu z bramką LAN / WLAN Hörmann BiSecur pozwala na wygodne sterowanie napędami. * Gdy brama jest poza zasięgiem wzroku, wymagana jest instalacja dodatkowej fotokomórki do jej obsługi. ** Dla systemów operacyjnych iOS i Android

14. Piloty BiSecur z nagrodzonym wzornictwem

Poza interesującą stylistyką w kolorze czarnym bądź białym, ekskluzywne nadajniki BiSecur posiadają elegancki i ergonomiczny kształt. Pilot Hörmann BiSecur z błyszczącą powierzchnią w opcji, przypominającą wykończenie fortepianowym lakierem, otrzymały nagrodę Reddot Design Award za stylistykę.