Oferta bram przemysłowych segmentowych jakiej nie ma nigdzie indziej!
Bramy przemysłowe segmentowe otwierają się pionowo w górę, pozostawiając wolne miejsce przed oraz za bramą. Segmenty bramy przemysłowej mogą być odstawiane płasko pod stropem, pionowo bezpośrednio nad otworem bądź równolegle do skośnego dachu. Producentem bram jest firma Hormann a ich seria 50 to jedyna w swoim rodzaju bardzo szeroka oferta, która obejmuje bramy ze stali bądź aluminium, ewentualnie w kombinacji stali oraz aluminium. Ta ostatnia szczególnie przekonuje najnowocześniejszym wzornictwem oraz najwyższym poziomem bezpieczeństwa, który potwierdzona odpowiedni certyfikat.
W przemysłowych bramach segmentowych Compact firmy Hormann poszczególne segmenty bramy są układane pionowo tuż za nadprożem. Taki zabieg powoduje, że nie zajmują dużo miejsca w głębi pomieszczenia. Niewielka głębokość montażowa jest polecana szczególnie dla rozwiązań architektonicznych w mocno oświetlanych światłem dziennym halach przez przeszklone fasady lub kopuły.
Zobacz dlaczego warto wybrać przemysłowe bramy segmentowe marki Hormann
Największa na rynku odporność bramy na zarysowania i zawsze dobra przejrzystość
Montowane w bramach Hormann przeszklenie DURATEC z tworzywa sztucznego utrzymuje odpowiednią przejrzystość nawet pomimo silnych obciążeń mechanicznych, występujących w trudnych warunkach przemysłowych. Specjalistyczna powierzchnia zewnętrzna szyby przemysłowej, którą stosuje się także w reflektorach samochodowych, jest trwałą ochroną przed zarysowaniami oraz śladami czyszczenia.
Przeszklenie DURATEC marki Hormann jest standardowo dostępne bez jakiejkolwiek dopłaty we wszystkich przemysłowych bramach segmentowych z przezroczystym przeszkleniem z tworzywa sztucznego – takie rozwiązanie proponuje tylko Hörmann.
Hormann ThermoFrame, czyli efektywna izolacyjność cieplna bramy
Ogrzewane hale wymagają często zastosowania bardzo dobrze ocieplonych bram segmentowych przemysłowych. Dlatego właśnie przemysłowe bramy segmentowe Hörmann można nabyć opcjonalnie z profilem ThermoFrame. Zapewnia on termiczne oddzielenie ościeżnicy bramy od murowanej ściany budynku. Dodatkowe specjalistyczne uszczelki wargowe, które montowane są po obu stronach bramy i podwójna uszczelka w strefie nadproża niwelują utratę ogrzanego tudzież schłodzonego powietrza. Dzięki temu rozwiązaniu współczynnik izolacyjności cieplnej bramy Hormann poprawia się aż o 21 %.
Praktyczne rozwiązania, czyli drzwi przejściowe bez wystającego progu
Jest bo bardzo ciekawe rozwiązanie, na które warto zwrócić uwagę! Drzwi przejściowe Hormann wyposażone zostały niesłychanie niski próg ze stali nierdzewnej. Ułatwia to przechodzenie przez bramę. W bramach mających szerokość do 5500 mm próg ma na środku tylko 10 mm wysokości, a na krawędziach z kolei tylko 5 mm. Taki rodzaj konstrukcji zdecydowanie minimalizuje ryzyko potknięcia a także ułatwia przejazd wózków transportowych. Drzwi przejściowe marki Hörmann bez wystającego progu spełniają, przy zachowaniu pewnych warunków, wymagania stawiane drzwiom ewakuacyjnymi co powoduje, że mogą być używane w budownictwie dostosowanym do osób niepełnosprawnych.
Bezdotykowy nadzór bramy, czyli fotokomórka wyprzedzająca bez żadnej dopłaty
Każda zautomatyzowana brama segmentowa firmy Hörmann posiadająca napęd WA 400 lub ITO 400 są w wersji podstawowej wyposażona jest w automatycznie nadzorujące zabezpieczenia krawędzi zamykającej z czujnikami optycznymi. Na dodatek bez jakiejkolwiek dopłaty Hormann oferuje również fotokomórkę wyprzedzająca VL 1. Służy ona do bezdotykowego nadzorowania krawędzi zamykającej bramy przemysłowej. Dostępna jest także krata świetlna HLG zintegrowana z ościeżnicą, ale w opcji dodatkowej. Zaprezentowane rozwiązania gwarantują maksymalne bezpieczeństwo eksploatacji, dużo szybszą pracę bramy segmentowej oraz niższe wydatki na przeglądy serwisowe i konserwację.