Bramy wahadłowe

Bramy wahadłowe Hormann – kompromisowe rozwiązanie

Flex to bramy wahadłowe firmy Hörmann które są przeznaczone wyłącznie do użytku wewnątrz budynków przy średnim natężeniu ruchu wózków widłowych. Aby ułatwić montaż bram wahadłowych są dostarczane w całości jako zmontowane fabrycznie. Brama wahadłowa powinna być co najmniej dwa razy szersza i 500 mm wyższa niż transportowany towar.

Jakie są główne zadania bram wahadłowych?

Głównym celem bram wahadłowych jest oddzielenie pomieszczenia od chociażby hal produkcyjnych lub miejsc, w których poruszają się pojazdy transportu wewnętrznego bądź od pomieszczeń, w których występuje wzmożony ruch pracowników. Brama wahadłowa powinna cechować się łatwym otwieraniem poprzez popchnięcie skrzydeł bramy.

W jakich miejscach bramy wahadłowe są niezbędne?

Na pewno brama wahadłowa przyda się przy klimatycznej izolacji pomieszczeń, w miejscach, gdzie wymagana jest nieskazitelna widoczność w trakcie poruszania się oraz w miejscach, w których musi być utrzymana płynność ruchu. Brama wahadłowa najczęściej jest stosowana w hurtowniach i magazynach, ale także w pomieszczeniach usługowych, przemysłowych i handlowych.

Jakie płyną korzyści z posiadania bramy wahadłowej?

Korzyści z posiadania bramy wahadłowej jest wiele, ale szczególnie warto wymienić to, że są bardzo wytrzymałe na działania mechaniczne. Odznaczają się wysokiej jakości materiałem, dlatego nie musisz się martwić o uszkodzenia. Chroni również przed nadmierną utratą ciepła i nieprzyjemnymi przeciągami, które mogą być niekomfortowe dla ludzi w trakcie pracy. Dodatkowo, dzięki tej funkcji, chroni Cię przed dodatkowymi kosztami związanymi z ciągłymi zmianami temperatury. Jeśli zależy Ci na płynności ruchu i pracy, z pewnością ucieszy Cię fakt, że przy pomocy dwukierunkowego otwierania jesteś w stanie utrzymać stałe tempo pracy. Co więcej, zastosowanie takich drzwi zapewnia bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko wystąpienia kolizji. Dlaczego? Dlatego, że skrzydła bramy są przezroczyste i zapewniają dobrą widoczność zarówno z jednej, jak i z drugiej strony.