Bramy wjazdowe przesuwne

Brama wjazdowa przesuwna jest wizytówką każdej posesji.

Bardzo ważne jest, aby pasowała kolorystycznie do elewacji oraz stylistycznie do budynku mieszkalnego. W naszej ofercie mamy do wyboru bramy wjazdowe przesuwne z napędem bądź bez napędu do wyboru. Najczęściej używane na polskim rynku są bramy stalowe. Są one tańsze niż aluminiowe, bardzo wytrzymałe, dzięki czemu można się cieszyć bardzo ładnym ogrodzeniem przez długie lata.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo bramy wjazdowej przesuwnej.

Gdy w świetle przejazdu pojawi się przeszkoda fotokomórki umiejscowione przy bramie powodują zatrzymanie się bramy i jej powrót do otwartej pozycji. Lampa ostrzegawcza sygnałem świetlnym informuje o otwieraniu się i zamykaniu bramy wjazdowej. Napęd bramy jest wyposażony w wyłącznik przeciążeniowy, który powoduje że brama po napotkaniu na przeszkodę zamknie się z powrotem. Na brzegu skrzydła bramy mogą być także zamontowane gumowe uszczelki, które zapobiegają uszkodzeniu na przykład wjeżdżającego auta.

Napęd bramy jest zasilany napięciem 24 V lub 230 V – podczas uszkodzenia przewodu zasilającego nie będzie on stanowić zagrożenia dla zdrowia człowieka Zamykanie automatyczne doprowadza do samoczynnego zamknięcia się wjazdowej bramy po odpowiednio zaprogramowanym czasie. Nawet jeśli zapomnisz zamknąć bramę automatyczny napęd wykona tą pracę za Ciebie. Napęd bramy jest chroniony pokrywą przed warunkami atmosferycznymi. Zmniejsza to do minimum awaryjność urządzenia.

Brama wjazdowa z napędem lub bez napędu, czyli tak zwane bramy ręczne.

Bramę przesuwną można otwierać samemu, bądź za pomocą pilota sprzężonego z odpowiednim napędem do bramy. To drugie rozwiązanie jest dużo wygodniejsze. Szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych (deszcz, śnieg) mało przyjemne jest wyjście z auta w celu otwarcia lub zamknięcia bramy przesuwnej. Co ważne: w razie chwilowego braku prądu można zawsze rozblokować napęd bramy i otworzyć ją ręcznie.

Cechy charakterystyczne bramy wjazdowej przesuwnej:

  • Brama przesuwna to samonośna konstrukcja, posadowiona na fundamencie.
  • Skrzydło bramy przesuwa się kilka centymetrów ponad podłożem. Powoduje to, że nie jest niczym blokowane.
  • W zależności od wybranego przez Klienta wzoru wypełnienie bramy stanowią pręty bądź kształtowniki stalowe.
  • Do skrzydła bramy zamocowana jest szyna nośna, a szyna jezdna zrobiona jest bezodpadowo – takie zastosowanie gwarantuje sprawną, cichą i płynną pracę bramy.