Drewniane drzwi zewnętrzne – wady i zalety

Drzwi zewnętrzne są wizytówką naszych domów i mieszkań. Dobór odpowiednich drzwi to kwestia bezpieczeństwa mieszkańców, wygody i estetyki.

Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze, aby były idealnie dostosowane do naszych potrzeb?

Drzwi zewnętrzne drewniane – zalety

Drzwi drewniane mają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Możemy do nich zaliczyć bardzo dobra izolację cieplną.

Ogromną zaletą jest ich wygląd: solidny, elegancki, inny niż wszystkie. Drzwi zewnętrzne drewniane mają swoją klasę, a każde chociaż podobne do siebie, mają swoje indywidualne szczegóły.

Zwolennik drewnianych drzwi ma ogromny wybór począwszy od typu drewna, jego koloru, struktury, twardości itp. Mogą mieć różnorodny wygląd od form minimalistycznych do bardzo ozdobnych. Kolejną zaletą jest wysoki współczynnik tłumienia odgłosów zewnętrznych. Ponadto drewniane drzwi zewnętrzne można dopasować do otworu na drzwi.

Wady zewnętrznych drzwi drewnianych

Niestety drewniane drzwi zewnętrzne wymagają od użytkownika konserwacji i dbałości o nie. Bowiem drewno bez odpowiedniej ochrony i pielęgnacji mogą łatwo ulec zniszczeniu. Jedną z wad drzwi drewnianych jest ich ciężar przez który często osiadają, lecz jest to rzecz łatwa do naprawy zwłaszcza przy rutynowych konserwacjach.

Drewniane drzwi zewnętrzne marki CAL

To doskonały produkt, jedne z najcieplejszych drzwi dostępnych na rynku. Oszczędzają energię a tym samym pieniądze, a także, co najważniejsze – środowisko.

To drzwi ekologiczne wykonane z wysokogatunkowego drewna dębowego. Drewno to pochodzi z lasu certyfikowanego, gdzie nie stosuje się pestycydów, chroniąc w ten sposób, zarówno zwierzęta jak i rośliny.

Firma CAL prowadzi politykę „Drzewo za drzwi”. Za każde ścięte drzewo zostaje posadzone nowe.

Oto trzy główne korzyści drzwi CAL:

  • ciepło – drzwi tej firmy cechują najwyższe standardy, to jedyny polski producent drzwi drewnianych będący Ambasadorem Budownictwa Pasywnego
  • szczelność – system podwójnych lub potrójnych uszczelek spełniających określone funkcje zapobiega niekontrolowanej wymianie powietrza
  • oszczędności – dzięki kontroli na każdym etapie produkcji i przestrzeganiu norm technologicznych i konstrukcyjnych potwierdzonych certyfikatami drzwi firmy CAL posiadają doskonałą jakość, która pozwala na oszczędzenie ciepła w naszych domach, a tym samym naszych pieniędzy

Jeśli szukasz idealnych drewnianych drzwi zewnętrznych zobacz katalog CAL.

Sprawdź również naszą ofertę drzwi.