w soboty salon nieczynny, możliwe spotkania indywidualne po wcześniejszym umówieniu się z handlowcem

Okna

Okna Poznań – mamy tu pełen wachlarz możliwości.

Przedstawiamy Państwu wyselekcjonowaną listę topowych producentów okien PCV, PCV-aluminiowych, aluminiowych i drewnianych.

Mamy nadzieję, że zadowoli Państwa nasza oferta. Okna Poznań to dobry wybór. Proszę sprawdzić!

Firma Vikking

P.W. VIKKING KTS Sp. z o.o. już od 1991 r. realizuje swoją misję, jaką jest produkcja najwyższej jakości drzwi wejściowych i okien PVC o walorach estetycznych oraz użytkowych spełniających najsurowsze wymagania klimatyczne.

Firma nieustannie poszerza swoją ofertę, aby zadowolić swoich klientów.

Firma VEKA

To globalny, czołowy na świecie producent profili okiennych z PCV oraz dostawca systemów profili dedykowanych dla producentów drzwi czy rolet. Jest pionierem w produkcji okiennych oraz drzwiowych systemów z tworzywa sztucznego. Niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju, świat profili VEKA jest stopniowo rozbudowywany od 1969 roku, do dzisiejszego dnia.

Firma REDAN

To czołowy polski producent okien z Połczyna Zdrój. Swoje produkty tworzą na bazie profili lidera rynkowego firmy Rehau. Słyną z niesłychanie innowacyjnych, a przy tym precyzyjnie wykonanych okien. Charakteryzują się świetnym designem oraz bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Trudno znaleźć w oknach Redan słaby punkt.


Firma Eko-Okna

Eko-Okna to jeden z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie. Tym, co wyróżnia tę firmę pośród konkurencji jest wieloletnie doświadczenie, ciągły rozwój, a także umiejętność dostosowania oferty do oczekiwań klientów i zmieniających się trendów.

Firma Budvar

Jest polską firmą, która stała się europejskim liderem w produkcji okien i drzwi z PVC, aluminium i drewna. Wysoka pozycja na rynku to efekt dwudziestopięcioletniego doświadczenia produkcyjnego, uważnego śledzenia potrzeb odbiorców, ciągle udoskonalanej oferty oraz wdrażania innowacji. Oferują nowoczesne rozwiązania z zakresu stolarki otworowej, które służą wyjątkowemu komfortowi, bezpieczeństwu, ergonomii użytkowania okien i drzwi w każdym domu, mieszkaniu czy w publicznym budynku.

Firma Ronkowski

Fabryka Okien i Drzwi “Ronkowski” S.A. to producent wysokiej jakości stolarki okiennej i drzwiowej z drewna sosnowego, mahoniowego i dębowego.Dzięki użyciu nowoczesnej technologii do produkcji drewnianych okien, firma RONKOWSKI może pochwalić się najwyższą jakością (Aprobata Techniczna Instytutu Techniki Budowlanej), która jest potwierdzona pięcioletnią gwarancją oraz bezterminowym serwisem.


Firma Nexbau

NEXBAU produkują okna od ponad 20 lat.  Doradcy NEXBAU dobierają  produkt najbardziej odpowiedni dla potrzeb ich klienta. W NEXBAU rozumieją, że okna to poważny zakup. Zamiłowanie do spełnienia oczekiwać klienta przekładają na świetne wykonanie ich produktów, służących w domach na długie lata.


Okna Poznań przede wszystkim

Oferujemy szeroki wachlarz okien na terenie Poznania i okolic. A więc okna Poznań…
Wyróżniamy trzy rodzaje okien ze względu na materiał: okna plastikowe, drewniane i aluminiowe. Podejmując decyzję odnośnie materiału, z którego wykonano okna, decydujemy nie tylko o estetyce. Każdy materiał tj. PCV, drewno i aluminium różnią się między sobą, gdy mówimy o trwałości, parametrach wytrzymałościowych, maksymalnych wymiarach, izolacyjności cieplnej oraz konieczności czyszczenia i konserwacji. Należy też uwzględnić takie zmienne jak specyfika konstrukcji, liczbę szyb, poziom izolacyjności czy też sposób otwierania.

Okna PCV

Okna Poznań to okna PCV, inaczej mówiąc plastikowe bądź z tworzywa sztucznego. Wytwarzane są z wysokoudarowego polichlorku winylu. Wnętrza profili tych okien są podzielone cienkimi ściankami na tzw. komory. Większa liczba komór to skuteczniejsze zabezpieczenie przed uciekaniem ciepła. Spotykane w standardzie okna plastikowe mają od pięćciu do ośmiu komór. Zapewnienie stabilności i pewności konstrukcji uzyskuje się dzięki wzmocnieniu elementami stalowymi ocynkowanymi, bądź z włókna szklanego. Najbardziej wytrzymały profil to ten oznaczony symbolem klasy A – klasy B oraz C mają niższą wytrzymałość.
Okna plastikowe są niezwykle popularne, a do tego stosunkowo niedrogie. Wyróżniają się bardzo dobrą izolacyjnością cieplną. Dlatego też okna energooszczędne czy pasywne wykonane są właśnie z PCV. Niestety inaczej niż aluminium, materiał jest dość wrażliwy na zmiany temperatury – rozszerza się oraz kurczy, czyli pracuje, co sprawia, że nie nadaje się do przeszkleń wielkogabarytowych. Z oknami drewnianymi wygrywają brakiem konieczności konserwacji, poza myciem. Niestety jednak uszkodzenia powierzchni często kwalifikują je do wymiany, a nie renowacji.

Okna drewniane

Okna Poznań to też okna drewniane, które są klasyką gatunku. Są piękne i eleganckie, a drewno z wiekiem szlachetnieje i nabiera wyrazu. Drewno lite można zastąpić klejonym warstwowo, dzięki czemu zachowuje ono elastyczność, nie odkształcając się pod wpływem zmian temperatury czy też wilgoci. Podczas produkcji drewno zabezpiecza się lakierobejcami lub farbami wysokiej jakości, dzięki czemu zyskuje ono odporność na oddziaływanie czynników zewnętrznych i pożądany kolor oraz jego głębię. Minus okien drewnianych jest taki, że wymagają dokładnej i pieczołowitej pielęgnacji. Przynajmniej raz w roku konieczne jest, by je dokładnie wyczyścić i odświeżyć. Poza tym, co kilka lat należy poddać je zabiegom renowacyjnym, zeszlifować drobne ryski i łuszczące się powłoki, większe ubytki zaś wypełnić masą szpachlową. Częstotliwość zależy od jakości drewna, a także od produktów zastosowanych do zabezpieczenia powierzchni drewna. Okna drewniane wymagają zaangażowania, co sprawia, że są droższe w utrzymaniu. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż przekłada się to na ich znacznie dłuższą żywotność, która wynosi nawet kilkadziesiąt lat!

Okna aluminiowe

Okna Poznań – warto powiedzieć o oknach aluminiowych anodowanych bądź lakierowanych proszkowo na dowolny kolor, o błyszczącej lub matowej powierzchni bądź imitującej drewno. Pozwalają na realizację znacznie bardziej skomplikowanych projektów i przeszkleń w nowoczesnym budownictwie, gdyż aluminium nie odkształca się, jest sztywne, a także bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne czy niszczącą korozję. Niestety aluminium cechują gorsze właściwości izolacyjne niż choćby PCV, dlatego też nie chroni aż tak dobrze przed utratą ciepła z wnętrza. Plusem okien aluminiowych jest fakt, że nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji.

Inne podziały okien

Okna dzielimy również ze względu na miejsce montażu.

 • Okna elewacyjne (fasadowe) są najczęściej wybieranym rodzajem okien. Ulokowane są w ścianach budynku, doświetlają wnętrze oraz pozwalają na kontakt z otoczeniem.
 • Wyróżniamy też okna balkonowe (tarasowe), tj. w zasadzie drzwi, dzięki którym możemy wyjść na balkon.
 • Pomieszczenia na poddaszu z kolei są wyposażone w okna dachowe (połaciowe).

  Ze względu na konstrukcję, okna dzielimy na:
 • jednoramowe – to tak naprawdę pojedyncza ościeżnica i jedno skrzydło otwierane do wewnątrz pomieszczenia.
 • krosnowe – to rama okienna na całym obwodzie, często nieotwieralna.
 • ościeżnicowe – to podwójne skrzydła montowane do ościeżnicy, jedno otwierane do wewnątrz pomieszczenia, inne na zewnątrz. Wewnętrzne można demontować w okresie letnim.
 • i skrzynkowe – to krosno i ościeżnica, do nich montuje się podwójne skrzydła otwierane do środka.

  Z uwagi na liczbę szyb mamy obecnie okna dwuszybowe, które są już obecnie standardem oraz trzyszybowe, wykorzystywane np. w domach pasywnych.
  Jeśli chodzi o okna elewacyjne, to ze względu na kształt wyróżniamy okna rozwierane i uchylno-rozwierane, odchylne oraz przesuwne. Rozwierane i uchylno-rozwierane to najczęściej wybierany rodzaj okien. Odchylne są otwierane od dołu na zewnątrz, co umożliwia wentylowanie pomieszczeń również w czasie deszczu.
  Okna dachowe to okna uchylne, obrotowe, uchylno-obrotowe i wyłazowe.
  Mówiąc o kształcie okien, najczęściej spotykamy, głównie ramy w kształcie prostokątu lub kwadratu, ale są również okna łukowe, trójkątne i trapezowe.
  Ważne są też dodatkowe właściwości bądź cechy stolarki okiennej. Coraz częściej spotykane i coraz modniejsze są okna energooszczędne i okna pasywne, z bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła.
  Wybór należy do Państwa!

Pozostała oferta

Tarasola

Bramy Garażowe

Porady architekta

Bramy i drzwi na czas budowy

Systemy przeciwsłoneczne

Automatyka do bram

Drzwi wewnętrzne

Drzwi zewnętrzne

Okna

Bramy wjazdowe i ogrodzenia

Akcesoria do bram

Tarasola

Bramy Garażowe

Porady architekta

Bramy i drzwi na czas budowy

Systemy przeciwsłoneczne

Automatyka do bram

Drzwi wewnętrzne

Drzwi zewnętrzne

Okna

Bramy wjazdowe i ogrodzenia

Akcesoria do bram