Przeciwpożarowe bramy przesuwne

Przeciwpożarowe bramy przesuwne do ochrony obiektów

Firma Hörmann dostarcza na rynek niezawodne bramy przesuwne w wersji 1- i 2-skrzydłowej do wszystkich możliwych obiektów – w zależności od obciążenia ogniowego. Konstrukcje przeciwpożarowe spełniają normy PN EN 1634-1 oraz posiadają Aprobatę Techniczną i Certyfikat Zgodności wydany przez Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie.
Przeciwpożarowe bramy przesuwne pełnią także funkcję dymoszczelną oraz są dodatkowo badane według normy PN EN 1634-3. Bramy te zaleca się montować w obiektach, w których przebywa i przemieszcza się duża ilość ludzi, aby chronić użytkowników przed niebezpieczeństwami takimi jak ogień i rozprzestrzeniający się trujący gaz.
Użytkowanie bramy przez ludzi i małe wózki transportowe ułatwiają drzwi przejściowe/ewakuacyjne wbudowane w przesuwnej bramie przeciwpożarowej. Drzwi przejściowe/ewakuacyjne są ze względów bezpieczeństwa przeciwpożarowego wyposażone w górny samozamykacz z prowadnicą.

Poznaj powody dla których warto wybrać przesuwne bramy garażowe marki Hormann

Efektowny wygląd bramy

Bramy przesuwne firmy Hörmann swój nie powtarzalny wygląd zawdzięczają specjalnie wyselekcjonowanym elementom, których przymyk wykonano z zastosowaniem opatentowanego rowka w kształcie litery V bez widocznych połączeń śrubowych. Dużą stabilność bramy jest efektem zazębiającej się nasadowo profilu labiryntowego. Super płaskie elementy o grubości równej 72 mm, płasko klejone na całej powierzchni, są ze sobą połączone w układzie szeregowym za pomocą gwintowanych wkrętów. Ta konstrukcja pozwala na to aby uzyskać stabilną płytę bramy, charakteryzującą się równoległym wykonaniem styków poszczególnych elementów o idealnie równej szerokości. W bramach o wysokości do 9 m elementy są produkowane z całego arkusza blachy, bez widocznych spoin.

Precyzyjnie prowadzona płyta bramy

Idealne rozłożenie sił  zapewniają, cylindryczna rolka bieżna i stabilna rolka prowadząca oraz opatentowana przez firmę Hormann szyna bieżna. Łożyskowane okucie zawieszające zapewnia cichą pracę i banalną obsługę bramy. Za pomocą śrub regulacyjnych możliwe jest precyzyjne regulowanie szyny bieżnej w 3 płaszczyznach. Dzięki zastosowaniu przysłony, szyny bieżnej w kolorze płyty bramy uzyskuje się niepowtarzalny, harmonijny wygląd całości.

Bez przylgi i profilu wypustowego

Bramy wahadłowe Flex firmy Hörmann są przeznaczone do stosowania wewnątrz budynków przy normalnym natężeniu ruchu wózków widłowych. Dla ułatwienia montażu dostarczane bramy wahadłowe są w całości zmontowane fabrycznie. Brama wahadłowa powinna być dwa razy szersza i 500 mm wyższa niż transportowany towar.

Komfortowy napęd

Odporna wersja Pearlgrain Dla kompleksów, które wymajają niestandardowych rozwiązań możemy zaproponować bramę przesuwną z osadzonymi drzwiami. Taki rodzaj powłoki jest trwalszy, przede wszystkim na zniszczenie podczas życia produktu oraz montażu. Najlepszym zastosowaniem tego warianu są hale magazynowe oraz użytkowe punktów budynków. Maskownica, skrzynka przeciwwagi i profile mają wygładzoną fakturę. Wykonujemy również kolorowe powierzchnie wg palety RAL.