Rolety screen – zewnętrzne i przeciwsłoneczne

Komfort

Zatrzymywanie ponad 75% energii słonecznej, to główna funkcja rolety screen. Dzięki temu temperatura wewnątrz budynku utrzymywana jest na bardzo przyjemnym poziomie nawet, kiedy na dworze panuje upał. Ograniczamy również energię elektryczną niezbędną do zasilenia klimatyzacji ze względu na jej ograniczone używanie. Summa summarum zapewniamy sobie utrzymywanie komfortu cieplnego w pomieszczeniach.

Estetyka

Używając rolet zewnętrznych screen nie zostajemy odcięci od podziwiania widoków zza okna. Natomiast dobierając odpowiedni dobór stopnia otwarcia (1% – 10%), koloru tkaniny, mamy możliwość dostosowania oraz wyboru rolet, które będą spełniały wszelkie wymogi klienta, zarówno pod względem parametrów termicznych jak i tych wizualnych.

Adaptacja

Rolety screen dzięki ich budowie są odporne na różne atmosferyczne warunki i nie wymagają żadnej pielęgnacji. Za sprawą napędu elektrycznego obsługa jest wygodna, łatwa i przyjemna. Rolety umożliwiają efektywne osłonięcie zarówno niewielkiego okna ale także dużych powierzchni szklanych w każdym z rodzajów budynków. Czy jest to budynek mieszkalny, administracyjny czy cywilny osłony dodatkowo stają się wyróżniającym elementem dekoracyjnym w architekturze. Sterowanie roletami odbywać się może zarówno poprzez tradycyjny włącznik na ścianie, pilocie, ale także poprzez smartfony i specjalną dedykowaną aplikacją. Niektóre modele dodatkowo mogą być wyposażone w czujnik detekcji, który po wykryciu przeszkody w polu działania automatycznie zatrzyma roletę.